Aktualności - szkolenie psów Rybnik, szkolenie psów śląsk, psy poszukiwawcze, do wyszukiwania zapachu zwłok, zwłokowe, ratownicze, tropiące, dogoterapeuci, rescue, szkolenie psów, tor przeszkód, plac szkoleniowy, flat coated retriever, owczarek belgijski malinois, scent, track, operational-patrol dogs, tracking dogs, dogs for specjal tasks, search dogs, human scent discrimination, scent carrier, defence of a handler, patrol dogs, szkolenie psów, Rybnik. śląsk

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

 
Kira uratowała 83-latkę. Policyjny pies z Rybnika i jej przewodnik kolejny raz zostali bohaterami.

Tym razem owczarek policyjny Kira wraz z przewodnikiem, asp. Szymonem Wieczorkiem, zaliczyli udaną akcję w środę, 3 lutego. Pies odnalazł zaginioną 83-latkę, która opuściła szpital i się zgubiła.
źródło: www.rybnik.naszemiasto.pl
Ćwiczenia search & detection - CHORWACJA ZATOKA UMARŁYCH HOTELI 2020 r.
Szkolenie dla jednej z wojskowych jednostek specjalnych. Wiosna 2020 r.
W mediach też czasami o nas wspominają.
Poszukiwania zaginionego na terenie Sląska. Wskazania psa sugerowały na obecność ciała w wodzie. Ciało zostało odnalezione we wskazanym obszarze.
Szkolenie na Węgrzech w okolicach Egeru.

Zostaliśmy zaproszeni i mieliśmy okazję szkolić się z grupą mantrailingową z Węgier. Zupełnie odmienna filozofia tropienia od naszej. poznalismy kilka nowych ćwiczeń, wymieniliśmy się doświadczeniami za co dziękuję. Wiosną mamy nadzieję spotkać się na podobnym szkoleniu w Polsce i kontynuować współpracę.
Debiut mojego Przyjaciela Mariusza Brzeziny.
 
Warto przeczytać chociażby ze wzgledu na autora, który jest postacią nietuzinkową, człowiekiem, który mimo różnych przeszkód jakie napotyka dąży do celu (nie wadząc nikomu), realizuje marzenia dzięki swojej ciężkiej pracy i poświęceniu a zarazem potrafi się dzielić tym co osiągnie. Powiem tylko tyle - dochód z książki przeznaczył na dom dziecka. Więcej chyba pisać nie trzeba.
"Eden. Jabłko wszechrzeczy" opowiada o niezwykłych przygodach Niny i Gabriela, rodzeństwa, które, próbując ratować swoją wioskę przed głodem, wyrusza w podróż do zakazanego sadu, aby zerwać legendarne złote jabłko. To, co znajdują, przerasta ich oczekiwania. Radość nie trwa jednak długo, gdyż święty sad zostaje zaatakowany przez odwieczne zło, a oni, ścigani przez nieustępliwego wroga, muszą wyruszyć w podróż w czasie, aby odnaleźć zmaterializowane dobro, jedyną siłę mogącą powstrzymać mrok.

Atestacja 2019r.
Rybniccy przewodnicy oraz ich czworonożni partnerzy po raz kolejny w akcji. W ostatnim czasie nasze psy policyjne odnalazły dwóch niedoszłych samobójców. Desperaci zostali przekazani pod opiekę służb medycznych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w pierwszy weekend sierpnia. - Mężczyzna telefonicznie powiadomił, że chce odebrać sobie życie. Policjanci niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze we wskazanym rejonie. Do działań został również skierowany mł. asp. Dawid Franosz ze swoim psem patrolowo-tropiącym. Pies „Ladir” natychmiast podjął trop i po kilkuset metrach doprowadził policjantów do potrzebującego mężczyzny – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, rzecznik rybnickiej policji. Desperat leżał pod drzewem w lesie. Został przetransportowany do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.


Drugie zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. - Otrzymaliśmy informację o mężczyźnie, który oddalił się w zalesiony teren i powiedział znajomemu, że chce popełnić samobójstwo. Do pomocy ruszyli policjanci z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach oraz przewodnik mł. asp. Szymon Wieczorek z psem „Kirą”. „Kira” doprowadziła do nieczynnej studni, w której siedział mężczyzna. Na szyi miał sznur z zawiązaną pętlą – dodaje policjant. Mundurowi ściągnęli pętlę i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, którego załoga zaopiekowała się 34-latkiem. (źródło rybnik.com.pl)
W 2018 roku pracujemy intensywnie między inymi uczestniczyliśmy w poszukiwaniach w woj. świętokrzyskim, lubuskim. Jedną z najtrudniejszych z uwagi na nietypowe miejsce oraz ciężkie warunki byla akcja w KWK Zofiowka w czasie ktorej pies Heban oznaczył miejsce przebywania ostatniego z gorników. Byliśmy ostatnią grupą, ktora zjechala pod ziemię. Po wskazaniach psa po kilku godzinach nieżyjący górnik został odnaleziony i przez ratowników przetransportowany na powierzchnię. Tym samym akcja ratownicza została zakończona.
W 2017 roku przeprowadziliśmy kilka poszukiwań osoby nie zostaly odnalzezione w wyznaczonym miejscu do przeszukania.
W dalszym ciągu trwają poszukiwania zaginionego Janusza Wędzonki. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 14 września 2016 roku w rejonie hałdy przy ulicy Składowej w Rybniku. Do chwili obecnej nie wrócił on do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mimo zaangażowania wielu służb, wsparciu grup poszukiwawczych, wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, zaginionego nadal nie odnaleziono. (za rybnik.com.pl) - mężczyzna został odnaleziony w szpitalu.
10.09.2016 roku Żywiec- poszukiwanie zaginionego - pies dokonał oznaczenia zapachu.
31.08.2016 r. Lipowa- poszukiwanie zaginionego w połowie sierpnia mężczyzny. W wyznaczonym do przeszukania terenie nie odnaleziono zaginionego
30.07.2016r. Proszowice - w czasie poszukiwań zaginionego mężczyzny pies grupy Klofford odnalazł w potoku Szreniawa zwłoki n.n. kobiety.
20.07.2016r. Łąck -poszukiwanie zaginionego wiosną mężczyzny. Zwoki mężczyzny zostały odnalezione kilka km. od stefy poszukiwań.
2.07.2016r. Wrocław - poszukiwanie zaginionego mężczyzny. Na prośbę członków rodziny dwa zespoły przeszukały wyznaczony teren. Bardzo trudne warunki terenowe i pogodowe utrudniały pracę. W wyznaczonym rejonie nie ujawniono osoby.
 
10.06.2016 r. Tychy poszukiwanie zaginionego M. Kacprowskiego. Poszukiwania przeprowadzono na prośbę rodziny. W wyznaczonym do przeszukania terenie nie natrafiono na ślady zaginionego.
01.06.2016 r. Dzień Dziecka Rydułtowy – spotkanie z psem poszukiwawczym http://ochronka-edmunda.pl/portfolio/dzien-dziecka-spotkanie-z-psem-poszukiwawczym-01-06-2016
20.05.2016 r. Na zlecenie KPP w Wodzisławiu Śląskim poszukiwania zaginionego kilka miesięcy wcześniej mężczyzny - przeszukano wyznaczony rejon (trodnodostępne zarośla). W wyznaczonym rejonie nie natrafiono na zaginionego.
12.05.2016 r. Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zaliczone egzaminy końcowe z psem służbowym.
26.04.2016 r. Groń Jana Pawła II udział w II Międzynarodowym Dniu Psa Ratowniczego. Dziękujemy za zaproszenie i wzorcową organizację OSP Kęty.
19.03.2016r. w Knurowie na zlecenie Biura Detektywistycznego Anety Nowak pouszkiwanie zaginionego w lutym bieżcego roku mężczyzny. Na wyznaczonym do przeszukania terenie nie odnaleziono zaginionego.
20.02.2016 r. na zlecenie KPP 
Wodzisław Śląski poszukiwanie zaginionej kilka miesięcy wcześniej kobiety-
brak detekcji
 PRZERWA -SZKOLENIE DO POŁOWY MAJA 2016 r W ZAKŁADZIE KYNOLOGII POLICYJNEJ W SUŁKOWICACH.
09.01.2016 r. Jura -poszukiwnie na prośbę członków rodziny zginionego kilka miesięcy wcześniej mężczyzny. Przeszukano około 80 ha terenu bez rezultatu. Po ok. miesiącu zwłoki mężczyzny zostały odnalezione poza wyznaczonym terenem do poszukiwań.
19.12.2015r. Nowy Targ - Przeszukanie na prośbę rodziny wskazanego terenu w celu odnalezionia zaginionego kilka tygodni wcześniej mężczyzny. Brak detekcji. Po jakimś czasie zwłoki mężczyzny zostały odnalezione zakopane w ziemi poza wyznaczonym terenem do przeszukania.
30.11.2015 r. Wodzisław Śląski -na prośbę Polcji poszukiwania 11-letniego chłopca. Został odnaleziony poza wyznaczonym terenem.
Listopad 2015 r. Śląsk poszukiwanie zaginionego mężczyzny na terenie leśnym. Mężczyzna sam powrócił do domu kilkanaście kilometrów od miejsca poszukiwań.
09-11.2015 r. Niedzica Zamek  szkolenie doskonalące PZIiPS
07.10.2015 r. Jastrzębie Zdrój pokaz pracy psów poszukiwawczych na festynie osiedlowym
Wrzesień 2015 r. Śląsk poszukiwania młodego mężczyzny- zaginiony po kilku dniach powrócił sam do miejsca zamieszkania.
22.08.2015r. poszukiwania Katowice. Mężczyzna został odnaleziony na terenie innego województwa poza terenem poszukiwań.
W lipcu 2015r. rozpoczęliśmy wspólne treningi z CGPR z Jastrzębia Zdroju
Szkolenie psów zwłokowych w GOPR wraz z Kliffordem - Rabka lipiec 2015r.
Ćwiczenia Pustynia Błędowska wiosna 2015r.
Małopolska wiosna 2015r.- poszukiwanie zwłok mężczyzny. Detekcja na rzece którą potwierdził Cliford drugi pies. Po akcji uzyskano informacje, że rok wcześniej pies GOPR oznaczył to samo miejsce.
Prezentacja pracy psów poszukiwawczych, zachowań w przypadku zaginięcia oraz zasad bezpiecznego zachowania wobec psa przeprowadzona wśród uczniów szkoły podstawowej i przedszkola w Rydułtowach.
Szkolenie Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych Skarżysko Kamienna kwiecień 2015r.
Pokaz pracy psów poszukiwawczych  na Festynie Rodzinnym w Rydułtowach maj 2015r.
Udział w I Ogólnopolskim Międzynarodowym Dniu Psa Ratowniczego na Groniu Jana Pawła II oraz w prelekcji Rafała Chrustka -istruktora GOPR. Dziękujemy za organizację i zaproszenie GPR OSP Kęty. 
Kraków wiosna 2015r.- poszukiwania mężczyzny. Oznaczenie zapachu zwłok w wodzie. Przekazano informacje zleceniodawcy. Po 2 dniach w rejonie oznaczenia zostały wyłowione zwłoki.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w okolicach Miasteczka Śląskiego zima 2015 r.- poszukiwania prowadzone na prośbę rodziny. Mężczyzna nie został odnaleziony. W późniejszym czasie kolejne grupy przeszukiwały nasz teren z wynikiem negatywnym. Mężczyzna po kilku miesiącach został odnaleziony poza terenem, który przeszukiwaliśmy.

Poszukiwania dwóch osób kilka dni po sobie- Śląsk zima 2015 r. - zostali odnalezieni poza terenem poszukiwań 
Egzamin psa ratowniczego terenowego Państwowej Straży Pożarnej - Nowy Sącz listopad 2014 r.
Ćwiczenia z Małopolską Cywilną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą- Puszcza Niepołomicka 2014 r.
Szkolenie Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych - Sielpia 2014 r.

Warsztaty tropienia użykowego z Marią Kuncewicz Warszawa 2013 r.

Warsztaty tropienia użytkowego z Zofią Mrzewińską Tarnowskie Góry 2014r.

Wspólne ćwiczenia z Cywilną Małopolską Grupą Poszukiwawczo-Ratownoczą
- Bolechowice wiosna 2014 r.

Poszukiwania mężczyzny Śląsk lato 2014 r. -pies doprowadził do ogródkow działkowych na terenie których w.w. się pojawiał.

Szkolenie Polskiego Związku Instruktorów i Przewodnków Psów Służbowych Sielpia 2012 r.
Wspólne ćwiczenia z grupą poszukiwawczą CRC ze Słowacji.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego